معاون وزیر جهادکشاورزی: طرح‌های تحقیقی و ترویجی، مقدمه جهش تولید در بخش کشاورزی است.
معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت با مهم دانستن اجرای طرح‌های تحقیقی و ترویجی گفت که اجرا و انتقال نتایج این طرح‌ها به بهره‌برداران، مقدمه افزایش تولید محصولات کشاورزی است.
1400/01/18

جواد وفابخش روز سه‌شنبه در بازدید از مزارع گندم و کلزای شهرستان کلاله از کارشناسان مراکز و ایستگاه‌های تحقیقات کشاورزی و ادارات ترویج مدیریت‌های جهادکشاورزی خواست یافته‌های جدید طرح‌های تحقیقاتی و مباحث جدید ترویجی را در اختیار بهره‌برداران قرار دهند.

وی معرفی و الگو قراردادن کشاورزان پیشرو به دیگر کشاورزان را نیز در افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول مهم دانست و افزود: وزارت جهادکشاورزی در راستای راهبردهای تعیین شده و رسیدن به خودکفایی کامل در تولیدات بخش کشاورزی و امنیت پایدار غذایی کشور و حمایت‌های اعتباری و تسهیلاتی، تمام تلاش خود را برای تامین به موقع نهاده‌ها، ماشین آلات و اداوت این بخش مولد انجام می‌دهد.

وفابخش اضافه کرد: گلستان از استان‌های برتر تولید گندم و کلزا است و جهادکشاورزی نیز در سال‌های اخیر حمایت‌های اعتباری و تسهیلاتی خوبی از بهره‌برداران این استان شمالی انجام داده است.

دراین بازدید که علیرضا مهاجر مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهادکشاورزی، معاون مجری طرح گندم کشور و مدیران جهادکشاورزی، ستاد اجرایی فرمان امام و مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان به همراه فرماندار کلاله حضور داشتند، علی علیزاده مدیر جهادکشاورزی این شهرستان گزارشی از آخرین وضعیت کشت‌های پاییزه در کلاله ارائه داد و گفت: درسال زراعی جاری درمجموع حدود 50 هزار هکتار گندم و 11 هزار و 217 هکتار دانه روغنی کلزا دراین شهرستان کشت شد.

شهرستان کلاله با 130 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

تعداد مشاهده خبر108 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal